Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sontme në Ligën e Kampionëve.

Milani është eliminuar totalisht nga garat evropiane pas humbjes nga Liveprool, 1 me 2.

Tomori shënoi golin e parë në ndeshje, por Salah dhe Origi me golat e tyre i dhanë fitoren skuadrës së Jurgen Klopp.

Atletico Madrid e ka mposhtur Porton me rezultat 1 me 3 dhe është kualifikuar tutje në Ligën e Kampionëve, kurse Porto kalon në Europa League.

Këto janë skuadrat që e kanë siguruar kalimin tutje deri më tash:

Manchester City, PSG, Liverpool, Atlético Madrid, Ajax, Sporting, Real Madrid, Inter, Bayern, Manchester United, Chelsea dhe Juventus.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.