Lajme

Këto janë 10 kombëtaret evropiane që kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës

Me ndeshjet e luajtura sonte kanë përfunduar kualifikimet e Kupës së Botës.

Kombëtarja e Holandës ishte ajo që siguroi biletën e fundit nga këto kualifikime, shkruan lajmi.net.

10 skuadra si fituese të grupeve tashmë kanë siguruar një biletë për në Kupën e Botës.

Serbia, Spanja, Zvicra, Franca, Belgjika, Danimarka, Holanda, Kroacia, Anglia dhe Gjermania janë ekipet e kualifikuara.

Ndërkohë në “Play Off” do të jenë kombëtaret si: Portugalia, Skocia, Italia, Rusia, Suedia, Uellsi, Turqia, Polonia, Maqedonia e Veriut, Ukraina, Austria, Çekia.

Më 26 nëntor do të hidhet shorti për “Play Off”.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *