Sport

Këto ishin fjalët e Ronaldos drejtuar Pirlos në momentin e zëvendësimit

Ta shohësh Cristiano Ronaldon duke u larguar nga fusha e lojës para përfundimit të ndeshjes është diçka jo normale, por një gjë e tille ndodhi gjatë ndeshjes kundër Lazios.

Në fakt, ylli portugez u detyrua të largohej nga fusha në minutën e 74 të ndeshjes pasi pësoi një lëndim në këmbën e tij pas një dueli me Luis Alberton i cili u cilësua si i rregullt nga gjyqtari i takimit.

Sulmuesi nga Portugalia do t’iu nënshtrohet nesër ekzaminimeve mjekësore për të kuptuar shkallën e lëndimit dhe kohën e rikuperimit, derisa mbetet në dyshim paraqitja e tij ne ndeshjet e kombetareve.

Në momentin e zëvendësimit, sipas “Sky Sport”, Pirlo e pyeti Ronaldon se si po ndihet, ndërsa portugezi u përgjigj:

“Kyçi i këmbës time u përkul kur rashë,”, tha Ronaldo.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë