Lajme

Këto fjalë të mikut të ushtarit që mbyti vetën do t’iu prekin thellë ne zemër

Guner Murati pjesëtarë i FSK-së, vrau vetën në parkun e Dragodanit në Prishtinë, ky lajm është shumë i dhimbshëm për njerëzit e tij që e kanë njohur nga afër.

Shoku i tij Ilir Sefaj ka bërë një dedikim prekës për ikjen e Muratit nga kjo jetë. Ai ka shkruar se me Kolonel Gunerin kam pasur rastin të bashkëpunoj për një kohë.

“Ushtarak e njëri më të kompletuar nuk kam takuar në jetë. Një burrë që ka punuar e vepruar me nder për vendin e në veçanti për ushtrinë e Kosovës, iku kaq tragjikisht. Një fund të tillë për të nuk do të mund ta imagjinonte askush që e ka pasur fatin ta njohë këtë Burrë. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës, Kolonel!”ka shkruar Sefaj.

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këtë shtet kryhet transplanti i parë i të dy duarve dhe krahëve

Lajme

Shpërthejnë të qeshurat në studio: Valon Syla imiton Rron Gjinovcin në debat, video bëhet virale

Lajme

Ky fshat në Kosovë, ua ndalon të gjitha partive politike tubimet elektorale

Lajme

Vdes 28-vjeçarja nga Ferizaj, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë