Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Vushtrria dhe Kek-u janë dy skuadrat që nuk kanë arritur të sigurojnë mbijetesën në Ligën e Parë, shkruan Zeri.info.

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së 27-të dhe të fundit për sezonin 2020/21 në Ligën e Parë.

Vushtrria pësoi humbje si vendase 1-3 nga A&N, kurse Kek-u mposhti 2-1 2 Korrikun, por nuk ishte e mjaftueshme.

Vushtrriasit e mbyllën sezonin me 20 pikë në pozitën e fundit në Grupin A, kurse skuadra nga Obiliqi me 28 pikë në Grupin B.

Kësisoj, të dy këto skuadra nga sezoni i ardhshëm do luajnë në Ligën e Dytë.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër