Sport

Këto duele luhen sot në ligat kryesore evropiane

Sonte rikthehen në aksion kampionatet më elitare të futbollit.

Pas ndeshjeve të mesjavës në Ligën e Kampionëve, Ligën e Evropës dhe Konferecenës tani rikthehen në aksion kampionatet elitare, transmeton lajmi.net.

Ndeshja e parë luhet në Bundesligë mes Sttugarit dhe Mainzit, sfidë e vlefshme për javën e 13-të.

Në Serie A, Cagliari përballet me Salernitanan nga ora 20:45 duel ky që hap xhiron e 14-të.

Nga ora 21:00, Athletic Bilbao takohet me Granadan në La Liga, ndërsa në të njëtin orar në Ligue 1 të Frnacës, Lensi ballafaqohet me Angersin.

Në vikend do të luhen duelet tjera në pesë kampionatet kryesore evropiane.

Related posts
Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *