Lajme

Këta janë tre emrat e parë të kandidatëve për deputet nga LDK, njëri është ministër

Avdi Pireva, Doruntinë Maloku dhe Arban Abrashi janë tre emrat që do të kandidojnë më 14 shkurt nga Deha e Presidentit Rugova, shkruan Gazeta Blic.

Aktualisht Arban Abrashi është ministër i Infrastrukturës, derisa Doruntinë Maloku është deputete

“Dega e Presidentit Rugova (Dega e Tretë e LDK-së) propozon vetëm tre kandidat për deputet për zgjedhjet e 14 shkurtit!

1.Avdi Pireva

2.Doruntina Maloku

3.Arban Abrashi”, thonë burime të Gazeta Blic.

LDK në zgjedhjet e fundit kishte dalë partia e dytë, me 28 deputet

Postime të ngjajshme
Lajme

Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së

Lajme

25-vjeçari përfshihet nga orteku i borës, incizon gjithçka dhe mbijeton

Lajme

Memli Krasniqi përmend pesë kandidatë që do t’i votonte për deputet nga lista e Vetëvendosjes

Lajme

Njeriu që para 1 viti u prezantua nga Kurti, sot aderon në PDK