Sport

Këta janë rivalët e mundshëm të Prishtinës në raundin preliminar të Ligës së Kampionëve

FC Prishtina, si kampione e Superligës, është skuadra që përfaqëson Kosovën në Ligën e Kampionëve.

Kryeqytetasit, gjatë ditës së nesërme (e marte) do të mësojnë kundërshtarin e raundit preliminar, shkruan Gazeta Olle.

Shorti do të tërhiqet në Nyon të Zvicrës duke filluar nga ora 12:00.

Inter d’Escaldes nga shteti i Andorrës dhe Folgore nga San Marino janë dy kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në këtë fazë.

https://www.facebook.com/FCPrishtina/posts/273001537799186

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”