LajmeZgjedhjet 2021

Këta janë më të votuarit e LDK-së në Dragash, Hoti i treti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar publikimin e formularëve me rezultatet për kandidatët për deputet të subjekteve politike në vend, një gjë të tillë ka bërë edhe për komunën e Dragashit.

Atje, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e treta si parti duke marr 2.214 vota ose 19.63% të totalit të përgjithshëm.

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti nuk ka arritur që të jetë më i votuari nga partia e tij duke marr 1325 vota.

Më i votuari në Dragash është kandidati për deputet, Bexhet Xheladini me 1766 vota, e që pas TIJ vjen Hatim Baxhaku me 1394 vota.

Ndërsa, Defrim Gashi dhe Florent Ukaj e përmbyllin 5-shën e kandidatëve për deputet më të votuar nga LDK-ja në Dragash.

Lista e plotë:

BEXHET XHELADINI– 1766 Vota

HATIM BAXHAKU – 1394 vota

AVDULLAH HOTI – 1325 vota

DEFRIM GASHI – 950 vota

FLORENT UKAJ – 515 vota.

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, temperaturat deri në 17 gradë

Lajme

Ende pa u bërë kryeministër, shqiptarët jashtë kufijve shprehin kërkesat ndaj Kurtit

Lajme

A do izolohemi? Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet nesër për masat e reja

Lajme

Në disa qytete nesër s’do të ketë rrymë deri në 12 orë