EURO 2020

Këta janë lojtarët mund të mungojnë në gjysmëfinale të “Euro 2020”

Shkaku i suspendimeve, shumë lojtarë do ta humbin çerekfinalen.

Si pasojë e suspendimeve nga kartonët e verdhë, Granit Xhaka do ta humb sfidën e çerekfinales, shkruan lajmi.net.

Mirëpo, nëse disa lojtarë ndëshkohen në çerekfinale, atëherë ata rrezikojnë të mungojnë në gjysmëfinale.

Ndërsa në gjysmëfinale kartonët e verdhë nuk do të numrohen dhe nuk do të ketë suspendime për finale.

Më poshtë mund të shikoni listën e lojtarëve që do të mungojnë për çdo Kombëtare në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”.

Belgjika: Alderweireld, Thorgan Hazard, Vermaelen

Danimarka: Damsgaard, Delaney, Jensen, Wass

Anglia: Foden, Maguire, Phillips, Rice

Italia: Barella, Di Lorenzo, Pessina

Republika Çeke: Coufal, Hložek, Masopust

Spanja: Jordi Alba, Busquets, Rodri, Pau Torres

Zvicra: Akanji, Elvedi, Embolo, Gavranović, Mbabu, Rodríguez, Schär

Ukraina: Dovbyk, Yarmolenko, Shaparenko, Sydorchuk

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020