Sport

Këta janë katër futbollistët që nuk u ndëshkuan asnjëherë me karton të kuq

Futbolli është sporti më paqësor në botë, por nganjëherë futbollistët nuk përmbahen në fushë dhe bëjnë ndërhyrje të frikshme.

Por, ka edhe nga ata futbollistë që gjatë karrierës së tyre me skuadrat përkatës nuk kanë pranuar asnjëherë karton të kuq, shkaku i dissiplines që kanë pasur në fushë.

Kështu, sulmuesi i Realit, Karim Benzema në 730 ndeshje që ka zhvilluara nuk është ndëshkuar me të kuq.

Rasti tjetër është mbrojtësi paqësor i krahut, Philipp Lahm, ku nga 652 paraqitje ai nuk u ‘skuq’ asnjëherë.

Gjithashtu i pandëshkuar me karton të kuq mbetet edhe legjenda, Gery Linker që zhvilloi 647 ndeshje.

E në top katërshe hynë edhe ish-truri i Barcelonës e Spanjës, Andres Iniesa, që nga 717 ndeshjes nuk u ndëshkua kurrë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu ka disa fjalë për Prishtinën dhe vjen me një premtim për ‘Intelektualët’

Sport

Ramadani flet para duelit me Dritën, tregon synimet për Superkupë dhe kampionat

Sport

Arbëria fiton thellë ndaj të rinjëve të Lokomotivës së Moskës

Sport

U largua nga Prishtina, Nikson Memaj bashkohet me ish-kampionët e Superligës