Lajme

Këta janë kandidatët që morën vetëm nga një votë nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar votat e diasporës që janë dërguar me postë në kuadër të balotazhit të 14 nëntorit në Kosovë dhe nga ku tre kandidatë kanë siguruar vetëm nga një votë, shkruan Gazeta Metro.

Ramiz Lladrovci dhe Ferid Idrizi nga Partia Demokratike e Kosovës si dhe Ekrem Kastrati nga Nisma SocialDemokrate, janë tre kandidatët për kryetar komunash që kanë marrë vetëm nga një votë nga diaspora.

Për dallim nga Zgjedhjet Qendrore që janë mbajtur në shkurt të këtij viti pjesëmarrja e votuesve nga diaspora ka qenë shumë më e vogël në këto zgjedhje.

Related posts
Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *