Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë deri më tani për vitin 2021

Gara se kush do të shënojë më shumë gola për vitin 2021 vijon të bëhet sa më interesante.

Në 6 golashënuesit më të mirë, Robert Lewandowski kryeson me 58 gola, i ndjekur nga Haaland me 53.

Më poshtë renditja e plotë:

58 Robert Lewandowski 🇵🇱
53 Erling Haaland 🇳🇴
51 Lionel Messi 🇦🇷
48 Kylian Mbappe 🇫🇷
47 Karim Benzema 🇫🇷
47 Memphis Depay 🇳🇱

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit