Sport

Këta janë gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen Malta – Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte zhvillon ndeshjet e dytë miqësore për muajin qershor, shkruan Zeri.info.

Pas fitores 4-1 ndaj San Marinos në “Fadil Vokrri”, Kosova sonte luan me Maltën.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “Wörthersee” në Klangefurt të Austrisë.

Në këtë ndeshje drejtësinë do ta ndajnë katërshja e gjyqtarëve austriak.

Christopher Jaeger do të jetë gjyqtari kryesor, kurse ndihmësit e tij do të jenë Andreas Staudinger dhe Sara Telek.

Alan Kijas do të jetë gjyqtari i katërt për sonte.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare

Sport

Bislimi ende s’ka vendosur për të ardhmen, ka oferta nga Superliga e Superiorja!

Sport

Ja sa pritet të fitojë skuadra e Llapit, nëse kalon rrethin e parë të Conference League

Sport

Qemail Elshani tregon nëse do të transferohet te Feronikeli?