Sport

Këta janë gjyqtarët e javës së dytë në Ligën e Parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Java e dytë në Ligën e Parë të Kosovës pritet të jetë sptakolare.

Shumë ndeshje interesante do të zhvillohen, ku padyshim derbi i javës luhet në Prizren mes Lirisë dhe KEK-ut.

Ky takim do të drejtohet nga gjyqtari me perspektivë Dardan Çaka së bashku me ndihmësit Drilon Rexhepi e Arlind Osmani, shkruan Gazeta Sheshi.

Interesant pritet të jetë edhe në ndeshjen Istogu – Onix Banja, ku drejtësinë këtu do ta ndajë Shpëtim Murtezi.

Vitia do ta pres Besën e Pejës të shtunën, ndërsa ky takim drejtohet nga Isak Ceroviku me asistentët Bekim Rama e Liridon Selmani.

Vëllaznimi luan të dielën para adhuruesve të vet ndaj Drenasit, në ndeshjen që do të gjykohet nga Valon Bajgora.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv