Sport

Këta janë emrat e 10 lojtarëve që priten të largohen nga Real Madrid

Me ardhjen e trajnerit të ri, “Galaktikët” pritet të shesin disa lojtarë që të krijojnë fonde për transferime të reja.

Shtatë lojtar do të largohen nga gjiganti spanjoll Real Madridi këtë verë, ku me emërimin e Carlo Ancelottit si trajner, pritet të qartësohet edhe e ardhmja e sulmuesit Gareth Bale, raporton “El Chiringuito TV”.

Po ashtu, lojtarët që ishin në huazim sezonin e kaluar në ekipe tjera, si Brahim Diaz , Dani Ceballos, Jesus Vallejo, Luka Jovic dhe Take Kubo mund të largohen këtë verë.

Ancelotti pritet që ditëve në vijim të jep detaje dhe të qartësoj të ardhmen e sulmuesit Garreth Bale, dhe të yllit Eden Hazard, i cili sezonin e kaluar dhe të parin të tij me Realin, kishte vazhdimisht probleme me lëndime të shumta.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u