Sport

Këta janë dhjetë futbollistët më të shtrenjtë në “EURO 2020”

Është bërë publike lista e 10 futbollistëve më të shtrenjtë që do të marrin pjesë në Kampionatin Europian, teksa bie në sy vlera e lartë e sulmuesit Mbappe, francezi i cili kryeson listën kushton plotë 160 milionë euro.

Në vendin e dytë ndodhet sulmuesi, Harry Kane i cili kushton 120 milionë euro, teksamenjëherë pas tij renditet sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku me 20 milionë euro vlerë më pak se sulmuesi anglez.

Vendi 4’të deri në vendin e 6’të ndahet nga 3 futbollistë me vlerë 90 milionë euro, De Jong i Barcelonës, Joshua Kimmich i Bayernit dhe Bruno Fernandes i Manchester United.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë