Lajme

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”.

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim.

Kundër mocionit të partisë së saj ka votuar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe dy deputetë tjerë të kësaj partie, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala, raporton lajmi.net.

Vjosa Osmani pak para hedhjes në votim të këtij mocioni ka njftuar se ajo do të votoj kundër, siç ka thënë Osmani, ajo nuk do të votoj një mocion që sjell PAN-in në Qeveri. /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

Haradinaj flet për qeverinë e udhëhequr nga Kurti

Lajme

Infektologu Valbon Krasniqi jep disa këshilla për shtatzënat për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Lajme

Gjermania shkon drejt rrafshimit të kurbës me më pak se 1,500 vdekje

Lajme

Lladrovci: Pa panik, ende nuk kemi informacion zyrtar se i infektuari është banor i Drenasit