Sport

Kështu u vlerësua Rashica në fitoren ndaj Freiburgut

Werder Bremen ka arritur të fitojë me rezultat minimal 1-0 në udhëtim te Freiburgu në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Bundesliga.

Java e 27-të në Bundesliga ka sjell disa ndeshje interesante, ku padyshim njëra nga to ishte ajo në mes të Freiburg dhe Werder, ku fitore shënuan mysafirët.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 19-të dhe u shënua nga Leonardo Bittencourt pas asistimit të Devy Klassen

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri i Werderit, Jiri Pavlenka, i cili pas disa pritjeve vendimtare u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Philipp Bargfrede, i cili pas një kartoni të kuq dhe paraqitje jo të mirë u vlerësua me notë 5.6.

Për 82 minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica që pati një paraqitje solide duke u vlerësuar me 6.5, ndërsa Amir Abrashi u inkuadrua në minutën e 71-të dhe u notua me 6.4.

Postime të ngjajshme
Sport

Isa Mustafa me një analizë të gjatë, reagon fuqishëm ndaj akuzës për prodhim të lajmeve të rreme

Sport

Nëntë minuta lojë, zhbllokohet rezultati në takimin Juventus – Torino

Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë