Sport

Kështu duket tabela pas javës së 13-të

Java e 13-të e Superligës së Kosovës në futboll është mbyllur sot me dy superndeshje të zhvilluara në Suharekë e Prishtinë.

Padyshim vëmendja ishte në Suharekë ku lideri i tabelës Ballkani, u ballafaqua me Llapin, shkruan “Zeri.info”.

Ishte pritur një ndeshje e fortë por doli shumë e lehtë, pasi Ballkani e zgjodhi atë qysh në pjesën e parë duke i shënuar plotë katër gola. 4:2 ishte rezultati përfundimtar i kësaj ndeshjeje.

Fitore të lehtë ka shënuar edhe Prishtina në stadiumin “Fadil Vokrri” pas e mposhti Trepçën ’89 me rezultat 4:2.

Dje janë zhvilluar edhe tri ndeshje tjera, Besa – Drita 1:4, Feronikeli – Arbëria 1:0 dhe Gjilani – Drenica 1:0.

Tabela pas javës së 13-të duket kështu: /

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë