Sport

Kështu duket tabela në Ligën e Dytë pas tri xhirove të para

Liga e Dytë e Kosovës në futboll, edhe këtë edicion duket se do të jetë tejet interesante.

Në tri javët e para vetë dy skuadra kanë arritur të marrin pikë të plota, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për KEK-un dhe Vjosën, ekipe që e kanë filluar për mrekulli edicionin e ri, duke mbledhur nga nëntë pikë.

Në anën tjetër, skuadrat si Rilindja, Bashkimi dhe Vëllazëria ende nuk kanë arritur të marrin pikët e para në këtë sezon.

Padyshim se pritet një luftë e madhe për promovim por edhe për ekzistencë.

Tabela pas tri javëve të para:

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit