Lajme

Kështu do të jetë moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se gjatë ditës së martë do të mbizotërojë mot me vranësira, riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Nuk përjashtohen mundësitë që në territore të vogla rigat e shiut të shoqërohen me breshër.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Kushtet agrometeorologjike paraqiten relativisht të mira përjashtuar fushatën e korrje shirjes, sepse këto reshje e kanë ndalur ketë proces i cili mund të vazhdojë sërish prej ë mërkurës ku parashihen rreze dielli.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet

Lajme

Paralajmërohet rreziku për zjarre në 10 qytetet e Shqipërisë

Lajme

Pamje si helikopteri ndihmon në shuarjen e zjarrit që kaploi malet në Rugovë