Lajme

Këshilltari i Hotit jep dorëheqje, s’i publikon arsyet

Visar Berisha, këshilltar për shëndetësi i Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje nga Zyra e Kryeministrit, raporton GazetaBlic.Kështu ka bërë të ditur vetë ai në një postim në Facebook, derisa thotë se arsyet janë të tij, ani pse s’i ka bërë të ditura.“Zyrtarisht prej sot nuk jam më pjesë e Zyres se Kryeministrit te Republikes se Kosoves. Arsyet jane te mijat dhe do mbesin te tilla. Ndjehem mire me perpjekjet e noj here edhe me arritjet qe kam mbrri me ia ba vendit nepermjet asaj zyreje”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:Zyrtarisht prej sot nuk jam më pjesë e Zyres se Kryeministrit te Republikes se Kosoves. Arsyet jane te mijat dhe do mbesin te tilla. Ndjehem mire me perpjekjet e noj here edhe me arritjet qe kam mbrri me ia ba vendit nepermjet asaj zyreje.
Parimet, lojaliteti ndaj Republikes dhe barazia kane qene ato qe me kane nxite me qene pjese e projektit politik per keta muaj. Te njejtat po i marr me vete pa ndryshuar asgjà ne to.
Vazhdoj me besu se kjo Qeveri ka ba deri sot njanin prej akteve me patriotike te 10 viteve te fundit, ne mbrojtje te sovraniteti te Kosoves, duke nenshkruar Marreveshjen e Washingtonit! 🇽🇰

Postime të ngjajshme
Lajme

Ja kur priten masat e reja

Lajme

Si do ta kemi motin nesër dhe ditëve në vijim

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Ky është vendimi për masat antiCOVID

Lajme

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende