Lajme

Kërkohet ndihmë urgjente për 23-vjeçaren nga Deçani

Fatjona Kurmehaj nga Deçani (Fshati Strellc) është diagnostikua me Leukimi Akute dhe i duhet urgjent qysh nesër të niset për Turqi për shkak të gjakderdhjes së vazhdueshme.

Humanisti Adnan Hyseni thotë se jeta e 23-vjeçares është në rrezik për çdo sekondë pasues.

Hyseni thotë se spitali në Turqi ka kërkuar 110,000 € për trajtimin e saj, derisa sipas tij 9,300 € kushton pagesa për aeroplanin special.

Nga kjo shumë Ministria e Shëndetësisë (Fondi i Sigurimeve Shëndetësore) ka ndihmua me shumën e 30,000 eurove ndërsa pjesa tjetër duhet të sigurohet përmes bamirësve.

“Ndihmoni që jeta e Fatjones të shpëtohet sepse janë minutat në pyetje”, ka njoftuar Hyseni në Facebook.

https://www.gofundme.com/f/t-ndihmojm-fatjona-kurmehaj

Xhirollogari Bankare në Raiffeisen Bank

SWIFT CODE : RBKOXKPR

IBAN : XKO5 -1506050001107468

HAXHI KURMEHAJ (vëllai)

Western Union, Money Gram e Ria ( Skënder Kurmehaj)

Për çdo informacion mund të na kontaktoni në këta numër ; +38345642070 ; +38349267477

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë