Sport

Kërkohet me ngulm nga Barcelona, vjen reagimi nga Memphis Depay

Memphis Depay ka refuzuar t’i japë fund thashethemeve që e lidhin atë me një lëvizje në Barcelonë, pasi sulmuesi i Lyon pranoi pas barazimit 1-1 të Hollandës kundër Spanjës që ai do të dëshironte të luante në Camp Nou.

26-vjeçar i vjetër ishte synimi i dëshiruar i Ronald Koeman për të zëvendësuar Luis Suarez në afatin kalimtar të verës, megjithatë Barcelona nuk mund të arrinte një marrëveshje me Lyon.

Sidoqoftë, me kontratën e tij të skaduar në qershor, ka zëra se katalanasit mund të vijnë për Depay në Afati i transferimit të janarit

“Unë nuk e di për Barcelonën. Tregu i transferimeve nuk është i hapur. Mendja ime nuk është në atë,” tha Depay në një intervistë pas ndeshjes të Mërkurën në mbrëmje.

“Unë jam duke u përpjekur të jap maksimumin tim, të luajë mirë në mënyrë që të bëhet një lojtar më i mirë. Ka shumë spekulime atje “.“Kush nuk do të donte të luante atje? Ata janë një nga ekipet më të mira në botë. Të gjithë do të donin të luanin atje, por Unë nuk jam duke menduar për këtë ” përfundoi Depay.

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin