Sport

KEK-u po përgatitet në këtë mënyrë për fillimin e pranverës

KEK-u do ta nis pranverën më shkurt, pasi që në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit e pret skuadrën e Kikës, shkruan Gazetasheshi.com.

‘Elektricistët’ ndodhen në pozitën e fundit të renditjes tabelare në Grupin B të Ligës së Parë, ndërkohë do të kërkojnë ta shpëtojnë sezonin, ndërkohë që i pret një stinor i vështirë.

Klubi nga Obiliqi ka angazhuar disa futbollistë me përvojë nga kampionati elitar, ndërkohë që është organizuar mjaft mirë në të gjitha aspektet.

Së fundmi skuadra është bashkuar në një pishinë të mbyllur, me ç’rast edhe presidenti i këtij klubi Besnik Mjeku ka prezantuar imazhe.

May be an image of 2 njerëz, people sitting dhe poolMay be an image of 2 njerëz dhe people standing

Ndryshe takimi ndërmjet KEK-ut dhe Kikës zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 10:00.

KEK-u ka 12 pikë në pozitën e fundit të renditjes tabelare, ndërkohë Kika ka 19.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës