Sport

KEK-u arrin marrëveshje me futbollistin e njohur

Klubi Futbollistik “KEK-u” nga Obiliqi ka arritur marrëveshje me qendërmbrojtësin e njohur kosovar.

Bëhet fjalë për Adnan Haxhaj i cili është emër i njohur në futbollin vendor, shkruan Gazetasheshi.com

 

Haxhaj së fundmi ka qenë pjesë e Ferizajt me të cilin klub arriti t’i realizojë katër gola edhe pse luan si mbrojtës.

Më poshtë e keni njoftimin e KEK-ut:

Kemi knaqësin të ju njoftojm që kemi arritur marrëveshje me mbrojtësin, Adnan Haxhaj, ish lojtar i shumë ekipeve të mëdha në vendin tonë , së fundi Haxhaj ishte pjes e klubit FC Ferizaj me të cilin klub realizoj 4 gola edhe pse luan në poziten e qender mbrojtësit.

Klubi po punon që në repartet që kemi nevoj të sjellim lojtar sa më kualitativ dhe me provojën e duhur për synimin që KEK-u të mbetët në ligë.

Mirseerdhe Adnan!

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?