Lajme

KEDS tregon se sa harxhon bojleri dhe pajisjet e tjera shtëpiake

KEDS ka treguar pajisjet shtëpiake që shpenzojnë energji elektrike më së shumti, shkruan Gazeta Metro.

Sipas KEDS, 44 përqind e faturës mujore shkon për ngrohjen e ujit me bojler.

Të tjera pajisje që shpenzojnë energji janë edhe nxemsja elektrike me rrymë e pajisjet e kuzhinës për gatim.

“Nëse ju themi që 44% e faturës tuaj mujore shkon për ngrohjen e ujit me boljer gjatë gjithë vitit, pa u llogaritur ngrohja e ambienteve të brendshme, çka do të bënit ndryshe?🤔. Ne ju sugjerojmë të bëni listën e të gjitha pajisjeve elektrike që i përdorni më së shumti në shtëpinë tuaj. Ndërsa ekspertët tanë na kanë ndihmuar t’i radhisim pajisjet shtëpiake që shpenzojnë më së shumti energji elektrike. Në këtë listë prin nxemsja elektrike me rrymë, duke vazhduar me bojlerin, pajisjet e kuzhinës për gatim, etj”, thuhet në postimin e KEDS.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *