Sport

Kazakistani befason me gol nga mesi i fushës

Kanë kaluar rreth rreth 20 minuta në e sontme mes Shqipërisë dhe Kazakistanit në Tiranë.

Në ndeshjen e parafundit në grupin 4 të Ligës C, kuqezinjtë janë nikoqirë të Kazakistanit në “Air Albania” në Tiranë, shkruan “Zeri.info”.

Në minutën e 21-të, Shqipëria e dyfishoi epërsinë në 2:0 përmes mbrojtësit prishtinas, Ardian Ismajli, i cili shënoi pas një tollovie në zonë.

Një minutë më vonë, Kazakistani ngushtoi epërsinë në 2:1 me një gol nga mesi i fushës.

Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës (2:1), Shqipëria synon fitore edhe ndaj Kazakistanit për ta arritur vendin e parë në grup.

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit