Sport

Katër ndeshje interesante në Ligën e Parë, vëmendja në Malishevë dhe Drenas

Nga dy ndeshje në secilin grup, A dhe B, priten të zhvillohen këtë të shtunë (24 tetor) në kuadër të xhiros së shtatë në Ligën e Parë të futbollit kosovar, shkruan Gazetasheshi.com.

Malisheva e pret Vëllaznimin në shtëpi në njërën nga ndeshjet më interesante të xhiros, ndërkohë përballje interesante do të jetë edhe ajo ndërmjet Drenasit dhe Lirisë.

Në grupin B, KEK-u dhe Vllaznia do ta zhvillojnë derbin e mbijetesës, ndërsa 2 Korriku me Kikën synojnë maksimumin e pikëve nga përballja që do të zhvillohet në kryeqytet.

E shtune

Grupi A

Drenasi – Liria
Malisheva – Vëllaznimi

Grupi B

KEK-u – Vllaznia
2 Korriku – Kika

Të gjitha ndeshjet startojnë nga ora 14:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë