Sport

Katër lojtarë largohen nga FC Liria pas dështimit për tu kthyer në Superligë

Skuadra e Lirisë kishte synim të inkuadrohej në Superligë për edicionin e ardhshëm, por zhgënjeu në pjesën e dytë të sezonit në Ligën e Parë dhe nuk e arriti qëllimin.

Pas përfundimit të sezonit kanë filluar reformat në klubet e ndryshme kosovare, ku janë bërë edhe largimet e para.

GazetaBlic mësojnë se katër lojtarë janë larguar tashmë nga klubi prizrenas.

 

Martin Kovachev, Borislav Baldzinski, Igor Fellipe dhe Omega Roberts nuk do të jenë pjesë e Lirisë në stinorin e ardhshëm.

FC Liria ka mbyllur sezonin në vendin e pestë në tabelë me vetëm 34 pikë të grumbulluara në grupin A të Ligës së Parë.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë