Sport

Katër gola të shënuar në miqësoren mes Kosovës U21 dhe Gjilanit

Ka përfunduar miqësorja mes Kosovës U21 dhe Gjilanit.

Plot katër gola u shënuan në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku dueli u mbyll me rezultat të barabartë 2-2, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë ishte pa gola, ndërsa në të dytën shpërthyen të dy ekipet, duke shënuar nga dy sosh.

Kjo ndeshje i ka shërbyer trajnerit të Kosovës, Michael Nees, që të përgatitet sa më mirë për ndeshjet kualifikuese të Evropianit 2023.

Gjithashtu, edhe kryetrajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, pati mundësinëshikojë futbollistët e rinj të klubit të tij se në çfarë forme janë.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë