Sport

“Katar 2022” – Këto janë ndeshjet që zhvillohen gjatë ditës së sotme

Edhe sot (e shtunë) do të zhvillohen disa ndeshje interesante në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan Zeri.info.

Në program për t’u zhvilluar sot janë shtatë ndeshje, nga kualifikimet e kontinentit të Evropës.

Kampionia në fuqi e botës, Franca, pritet të ketë punë të lehtë sonte, pasi takohet me Kazakistanin.

Belgjika gjithashtu pritet ta ketë lehtë me Estoninë, teksa ndeshje interesante shihet të jetë ajo mes Malit të Zi dhe Holandës.

Ndeshjet që zhvillohet gjatë ditës së sotme:

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *