Sport

Kasumi do e drejtoj kryendeshjen e xhiros së 13-të, këta janë delegimet e plota në Ligën e Parë

Liga e Parë në futbollin kosovar vazhdon me ndeshjen e xhiros së 13-të ku priten të ketë përballje të zjarrta.

Pa dyshim se ndeshja kryesore do zhvillohet në ‘Grupin B’, ku skuadra e Vushtrrisë do t’i bëjë konak Ferizajt.

Në ‘Grupin A’ interesant pritet të jetë ballafaqimi mes rivalëve të vjetër, Vëllaznimi dhe Lirisë.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë xhiro, shkruan Sheshi.info

Gjyqtari me stemën e FIFA-s, Besfort Kasumi, do ta gjykoj kryendeshjen e kësaj jave mes Vushtrrisë dhe Ferizajt. Kasumi do jetë i asistuar nga Fatmir Sekiraqa dhe Edmond Zeqiri.

Ballafaqimin mes Vëllaznimit dhe Lirisë do e drejtor gjyqtari i njohur kosovar, Tefik Maloku me asistentët Gentrit Restelica dhe Shqiprim Gashi.

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë delegimet e plota:

‘Grupi A’:

‘Grupi B

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme