Sport

Kastriot Rexha: Synimi i Feronikelit është mbrojtja e titullit kampion

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot nisin ndeshjet e javës së parë për edicionin 2019/20, të IPKO Superligës së Kosovës

Kampioni i Kosovës, Feronikeli do të përballet me Drenicën.

Para kësaj sfide të rëndësishme në një prononcim për BlicMedia, ka folur sulmuesi i Feronikelit Kastriot Rexha.

“Synim i jonë është mbrojtja e titullit, dhe do mundohemi që ta bëjmë atë”, ka thënë fillimisht Rexha.

“Shpresojmë të fillojm mirë në mënyrë që ta vazhdojm serinë e mirë që kemi pas vitin që sapo shkoj”, ka deklaruar bomberi Kastriot Rexha.

Feronikeli – Drenica zhvillohet sot në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me fillim prej orës 17:00. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv