Sport

Kastrati shënon në humbjen e Ujpest

Mbrojtësi nga Kosova, Lirim Kastrati ka bërë një paraqitje të mirë në humbjen e Ujpest ndaj Gyirmot, në kuadër të javës së tetë në OTP Liga, shkruan Sheshi.info

Kastrati ka shënuar golin e vetëm dhe të nderit për Ujpestin në humbje ndaj Gyirmot me rezultat prej 3:1.

Golin mbrojtësi kosovar e ka arritur në minutën e 52-të ku ishte edhe i vetmi për skuadrën e tij në këtë ndeshje. 22 vjeçari deri me tani ka tetë ndeshje dhe ka realizuar vetëm një gol.

Me këtë humbje Ujpest ndodhet në pozitën e fundit me vetëm tre pikë, derisa Gyirmot në pozitën e dhjetë me gjashtë pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf