Sport

Kasami vazhdon me gola te Baseli

Dramë në ndeshjen mes Vaduzit dhe Baselit, e cila përfundoi me rezultat 1:1.

Në minutën e 79-të, futbollisti Pajtim Kasami kaloi në epërsi Baselin, por vendasit barazuan pas 6 minutave (85′) me golin e Gajiç nga penalltia.

Kasami dhe Edon Zhegrova u paraqitën standardë, ky i fundit u zëvendësua në minutën e 65-të. Fuad Rrahimi u paraqit i plot të vendasit.

Pas javës së 30-të në Kampionatin e Zvicrës, Baseli renditet në pozitën e dytë me 43 pikë dhe Vaduz është i parafundit (i 9-ti) me 33 .

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s