Sport

Karateisti Enkel Hamiti kampion bote në kategorinë +45 kg

Karateisti i Klubit të Karatesë Martial Arts – Fushë Kosova, Enkel Hamiti-U12, ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Hamiti është shpallur kampion i kupës së botës në kategorinë +45 kg

Enkeli ka lënë pas karateistët e shteteve shumë të fuqishme si, Hungaria dhe Kroacia.

1.Kosova 9-0 Croatia
2.Kosova 0-0 Hungary (Hantei) fiton Enkeli dhe shpallet fitues i kupës së botës dhe ligës së të rinjëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë