LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori PDK në zgjedhjet e 14 shkurtit

Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Enver Hoxhajn radhitet e dyta nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Tashmë kur janë numëruar mbi 98% e votave PDK-ja del se ka marrë 135 mijë e 9 vota, në përqindje i bie 17, 35 për qind.

Në këto vota nuk janë të llogaritura votat me kush dhe ato me postë, që siç ka njoftuar KQZ-ja do të numërohen në ditët në vijim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Propozohet orë policore, Qeveria merr nesër vendim

Lajme

PZAP kthen në rinumërim 8 vendvotime

Lajme

Anëtari i LDK’së kërkon ndihmë nga qytetarët për t’i treguar kandidatin që duhet votuar për kryetar

Lajme

Vlora Çitaku tregon se cilat fotografi mbante në zyrë, sa ishte ministre