LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në Mitrovicë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar publikimin e formularëve me rezultatet për kandidatët për deputet të subjekteve politike në vend, një gjë të tillë ka bërë edhe për komunën e Mitrovicës, atje Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para si parti duke marr 19.835 vota ose 63.04% të totalit të përgjithshëm.

Pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë ishte edhe gruaja e aktori dhe ish-deputetit të ndjerë, Adem Mikullovci, Lumnije Mikullovci.

Ajo kishte numrin 84 në listën Vetëvendosjes dhe ka marr vetë 86 vota në qytetin e Mitrovicës.

Gjatë ditëve në vazhdim mbetet të shihet nëse ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputete.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Kërset” dajaku ndërmjet disa vajzave në Ferizaj

Lajme

“Jerusalemi real i Kosovës dhe shqiptarëve është Mitrovica”

Lajme

Adoleshentja gjendet e vdekur, mbështjellë në plastikë në një depo

Lajme

“No comment” – Reagimi i Florentina Gjergjaj pasi doli video dëshmia se si u vodhën votat për ta bërë Meliza Haradinajn deputete