LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Behgjet Pacolli ka kandiduar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në këto zgjedhje Pacollin e votuan 11 mijë e 649 persona.

Në listën e LDK-së, prin Avdullah Hoti me 69 mijë e 640 vota, i dyti Kujtim Shala me 32 mijë e 700 vota dhe i treti Lumir Abdixhiku me 25 mijë e 264 vota.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Shpërthen humori ne rrjetet sociale pas reagimit të PSD-së për Superligën Evropiane

Lajme

“Shumë agresiv, qëllonte këdo që i dilte para”, detaje nga sulmi në xhami

Lajme

Momenti kur arrestohet nga policia Rudolf Nikolli që tentoi të vrasë 5 persona në xhami

Lajme

Mësohet mosha e 5 të plagosurve nga sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës