Lajme

Kaq vota mori Agim Veliu në zgjedhjet e 14 shkurtit

Avdullah Hoti si bartës i listës së LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit dhe kandidat për kryeministër, pasuar nga Kujtim Shala, Lumir Abdixhiku, Anton Quni e Armend Zemaj janë 5 më të votuarit në partinë e Isa Mustafës.

Ndonëse ishte figura kryesore në përplasjen me VV-në, Agim Veliu, nuk ka arritur të jetë në mesin e 5 kandidatëve më të votuar në listën e LDK-së.

 

Nga lista e siguruar nga Reporteri.net, shihet se ministri në detyrë i Ministrisë së Brendshme, është renditur i shtati për nga votat.

Veli ka marrë 11,529 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kujtojmë që në rezultatet e siguruara, nuk janë të procesuara votat e diasporës, numërimi i të cilave ka përfunduar para pak orësh.

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

LajmeSport

Shpërthen humori ne rrjetet sociale pas reagimit të PSD-së për Superligën Evropiane

Lajme

“Shumë agresiv, qëllonte këdo që i dilte para”, detaje nga sulmi në xhami

Lajme

Momenti kur arrestohet nga policia Rudolf Nikolli që tentoi të vrasë 5 persona në xhami