Lajme

Kaq delegatë votuan kundër Memli Krasniqit për kryetar

Me 469 vota pro dhe me 7 kundër, Memli Krasniqi është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kështu do të jetë kryetari i tretë i këtij subjekti politik, shkruan Gazeta Metro.

Memli Krasniqi ishte kandidati i vetëm për kryetar të PDK’së në Konventën e Jashtëzakonshme të këtij subjekti politik, ndërsa ai mori përkrahjen e shumicës së delegatëve të pranishëm në Konventë.

Në sallë ishin të pranishëm vetëm 476 delegatë, nga 794 gjithsej.

Nga të gjithë delegatët e pranishëm vetëm 7 votuan kundër dhe kishte 1 abstenim.

Postime të ngjajshme
Lajme

KQZ tregon procedurat për ndërrimin e qendrës së votimit

Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria