Sport

Kapiteni me reagim emocionues pas largimit nga Llapi

Ditën e sotme u njoftua për largimin e Mentor Zhdrellës nga Llapi.

Kapiteni i llapjanëve qëndroi për katër vite te “Legjendat”, dhe në sezonin e tij të fundit e fitoi Kupën e Kosovës me këtë skuadër.

32-vjeçari ka reaguar për herë të parë pas largimit, me anë të një postimi në ‘Facebook’.

Ai ka falenderuar tifozët, presidentin, trajnerët e bashklojtarët, duke theksuar se Llapin po e lë në duar të sigurta.

Postimi i plotë i Mentor Zhdrellës në Facebook:

Sot mora njeë vendim qeë nuk ishte aspak i lehteë peër mua. Po largohem nga Llapi pasi kalova 4 vite teë mrekulluesheëm. Jam krenar qeë ndihmova klubin teë arrinte synimin historik peër teë fituar njeë trofe, Kupeën e Kosoveës. Fillimisht, dua t’i faleënderojeë tifozeët qeë gjithmoneë na kaneë qeëndruar afeër, si neë momentet e mira e deri te ato meë teë veështirat. Faleënderoj presidentin Beqir Batatina gjitheë trajnereët qeë kam punuar me ta, stafin, bashkeëlojtareët. Ishte nder dhe emocion i madh peër mua qeë si kapiten teë ngrisja trofeun e pareë dhe keëteë moment nuk do ta harrojeë kurreë. Uneë po largohem por jam i lumtur qeë po e leë Llapin neë duar teë sigurta dhe me njeë teë ardhme teë ndritur.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare