Sport

Kaos në Itali, katër klube ndryshojnë trajnerët brenda një dite

Diçka e rrallë ka ndodhur në kategorinë e dytë të futbollit italian – Serie B.

Katër klube kanë ndarë rrugët me trajnerët e tyre brenda një dite, duke lënë kohë kështu për trajnerët e ri që të përgatiten gjatë pauzës së ligave shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare.

Benevento ka shkarkuar Fabio Casertan pas humbjeve nga Cagliari dhe Brescia, teksa raportohet se është në negociata me fituesin e Kupës së Botës me Italinë, Fabio Cannavaron.

Pisa, që ishte pranë ngjitjes në Serie A sezonin e kaluar, këtë sezon ka vetëm dy pikë nga gjashtë xhiro, ndaj vendosi të shkarkojë Rolando Maran dhe të rikthejë Luca D’Angelo.

Related posts
LajmeSport

Këshilltarja e re e Kurtit paralajmëron themelimin e Zyrës për Luginë

Sport

Ky pritet të jetë pasuesi i Nagelsmann te Bayerni

Sport

Merkato e dimrit nuk ka përfunduar për Prishtinën, paralajmërojnë ardhje të reja në ditët e fundit të afatit

Sport

Ademi thyen heshtjen dhe flet për trajnerin e ri të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *