Sport

Kane po e ndjen frikën e ‘Dardanëve’

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kane mposhti i vetëm pothuajse Bullgarinë duke shënuar het-trik dhe duke asistuar në golin e Sterlingut në fitoren 4:o të Anglisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian.

Pas ndeshjes sulmuesi i Tottenham dha edhe komentet e tij si dhe foli edhe për ndeshjen e ardhshme ndaj Kosovës.

“Duhet të bëjmë presing më mirë. Do të jetë e vështirë, por ndihemi mirë” – ka thënë Kane, i pyetur për ndeshjen kundër Kosovës, përcjell Indeksonline.

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Anglisë më 10 shtator, që është njëherit ndeshja më e vështirë e grupit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv