Sport

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e javës së tretë në Ligën e Parë

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e javës së tretë në Ligën e Parë, derisa janë regjistruar rezultate interesante, shkruan Gazetasheshi.com.

Kika e Hogoshtit ka mposhtur Ferizajn në udhëtim me rezultat 3-2, në një ndeshje tejet dramatike dhe me shumë rikthime.

Fitore të rëndësishme në grupin B ka realizuar edhe Vitia, teksa ka mposhtur në shtëpi KEK-un, (1-0).

Tre pikëshin e parë sezonal e ka marrë edhe Liria. Klubi prizrenas triumfoi në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultat të pastër 2-0.

Kryendeshja e grupit A përfundoi pa gola ndërmjet Vëllaznimit dhe Istogut, ndërkohë Onix mposhti Trepçën 2-1.

Grupi A

Vëllaznimi – Istogu 0-0
Vushtrria – Liria 0-2
Onix – Trepça 2-1

Grupi B

Ferizaj – Kika 2-3
Vitia – KEK-u 1-0

Postime të ngjajshme
Sport

Borussia Monchengladbach -Real Madrid, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport

Liverpool 2:0 Midtjylland, notat e lojtarëve

Sport

Liverpool bën detyrën përballë Midtjylland

Sport

Real Madrid i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve