LajmeSport

Kandidoi për deputet në radhët e PD-së, ja sa vota ka marrë mbrojtësi i Prishtinës

Mbrojtësi i Prishtinës, Gentjan Muça ka kandiduar për deputet në parlamentin e Shqipërisë, nën singlën e PD-së në qarkun e Tiranës me numër 26 në listë.

Pas përfundimit të numërimit të votave për kandidat për deputet në Parlamentin e ardhshëm të Republikës së Shqipërisë, mbrojtësi 33-vjeçar arriti të grumbullojë 2026 vota nga qytetarët e qarkut të Tiranës.

Me këtë shifër Muça nuk arriti dot të thyente herësin dhe të bënte pjesë në parlament, teksa e gjithë vëmendja e tij tani do të jetë e fokusuar tek skuadra e Prishtinës, për ta përfunduar sa më mirë këtë sezon ku është në luftë me Ballkanin për të fituar titullin kampion në Superligën e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arben Vitia shkarkon dy zyrtarë të shëndetësisë

Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid

Lajme

Snajperisti gjerman i Koshares i komenton Vjosa Osmanit, ia poston foton nga qendra e vaksinimit

Lajme

Erdhi për Bajram në Kosovë, mërgimtarit në Ferizaj ia vjedhin veturën