Lajme

Kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës i thyen masat antiCovid

Naim Fetahu është kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, për kryetar të Podujevës.

Për të bërë fushatë me të, sot në Llap, kanë shkuar edhe deputetja Blerta Deliu dhe anëtari tjetër i PDK-së, Zenun Pajaziti.

Fetahu, Deliu dhe Pajaziti kanë pirë kafe me shumë të tjerë, kryesisht të rinj – duke i thyer kështu masat antiCovid, shkruan Gazeta Insajderi.

Sipas vendimit të fundit të Qeverisë, më shumë se pesë veta nuk mund të mbilidhen në kafene, parqe, apo kudo tjetër.

Zgjedhjet në Podujevë do të mbahen më 29 nëntor.

Postime të ngjajshme
Lajme

Syla: Çika e Gani Gecit, babai i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara flet në Parlament për vrasje

Lajme

E zbulojnë shkencëtarët: Ky është ilaçi që parandalon përhapjen e COVID-19 për 24 orë

Lajme

Ia kritikoi vajzën, Gani Geci i reagon Kryeziut: Me ty merrëm unë

Lajme

Lajm i mirë për 7 komunat e Kosovës, futen në zonën e gjelbër!