Sport

Kampionët e nisin me fitore edicionin e ri në Superligën e Juniorëve, triumfojnë edhe Drita dhe Prishtina

Ballkani e ka nisur me fitore edicionin e ri në Superligën e Juniorëve.

Suharekasit e kanë mposhtur Llapit në shtëpi me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Fitore gjatë ditës së sotme kanë shënuar edhe Drita dhe Prishtina.

Gjilanasit kanë fituar në udhëtim te Besa e Pejës, me rezultat 2-1, ndërsa kryeqytetasit si vendas kanë triumfuar ndaj Istogut 1-0.

Duel tjetër interesant u zhvillua edhe në Ferizaj, ku u shënuan plot pesë gola. 2 Korriku u mposht në udhëtim te Ferizaj me rezultat 3-2.

Nesër e fillojnë kampionatin edhe nënkampionët, Gjilani të cilët do ta presin Trepçën ’89.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit